Loppemarked 2024

Årets største handelsbegivhenhet gikk av stabelen på Bønes skole rett etter påske. Skolekorpset loppemarkedet har pleid å være en ettertraktet arena for sosialisering så vel som akvirering, og årets utgave var intet unntak. 

Etter flere ukers forberedelser var det bygget opp et solid arsenal av lopper. Og ryktene om muligheter for gode loppekjøp hadde åpenbart nådd ut til folket, for køen tårnet tvers over plassen og bort til Bønes Arena da dørene ble åpnet. Det ble nødvendig med puljevis innslipp de to første timene (!) for å ikke overbefolke markedet.

Nytt av året var kafe i SFO-seksjonen med rikholdig utvalg i gjærbakst og andre bakstevekster. Dette ble besluttet like før åpning, og vi må takke skolen for stor velvilje og evne til å snu seg rundt på kort varsel. Kaffen var særdeles populær, og enkelte var observert sirkulerende mellom kafe og loppeshopping tvers gjennom både lørdag og søndag. 

Dugandsånden var stor, og en durabelig samling av korpsforeldre og musikanter sto på både før, under og etter loppemarkedet. Innsatsen lønte seg, og brutto fortjeneste nær 240 000, ny rekord med god margin.
Søk
Driftes av Styreportalen AS